Valdresmusea AS
Tyinvegen 27, 2900 Fagernes
Telefon (+47) 61 35 99 00
E-mail: info@valdres.museum.no



Kontaktinformasjon


Valdresmusea AS
Tyinvegen 27, 2900 Fagernes
Telefon: 61 35 99 00
E-post: info@valdres.museum.no
Føretaksnummer: 990 209 081

Valdres Folkemuseum
Tyinvegen 27, 2900 Fagernes
Telefon: 61 35 99 00
Telefon: 61 35 99 00
E-post: info@valdres.museum.no

Bagn Bygdesamling
Telefon: 61 35 99 00
E-post: info@valdres.museum.no
Kontaktperson: Ole Aastad Bråten og Per-Ivar Stensæter

Bautahaugen Samlinger
3528 Hedalen
Telefon:61 25 43 30
E-post: info@valdres.museum.no
Kontaktperson: Halstein Nerbye

Norsk institutt for bunad og folkedrakt
Tyinvegen 27, 2900 Fagernes
Telefon: 61 36 62 50
E-post: post@bunadogfolkedrakt.no

Munkekroen
Tyinvegen 27, 2900 Fagernes
Telefon: 61 36 01 77
E-post: mail@munkekroen.com
Heimeside: www.munkekroen.com


Tilsette

Administrasjon

Ole Aastad Bråtenole-aastad.braten@valdres.museum.no 61359911Direktør 
Tove Stubbene tove.stubbene@valdres.museum.no61359919Økonomi- og administrasjonssjef 
Hanne Rime hanne.rime@valdres.museum.no
61359900Butikk, booking og arrangement 
Angela Botangela.bot@valdres.museum.no61359900Reinhaldar 
     

Kulturhistorisk seksjon

Ingar Ranheimingar.ranheim@valdres.museum.no61359931Konservator 
Espen O. Hårsethespen.olavsson.harseth@valdres.museum.no 61359908Konservator 
Ingrid Bolstad ingrid.bolstad@valdres.museum.no61359914 Tekstilkonsulent 
Bettina W. Garmannbettina.garmann@valdres.museum.no
61359913Fotoarkivar 
Elisabeth Kværne elisabeth.kvaerne@valdres.museum.no61359932 Folkemusikkarkivar 
Knut Opheimsbakkenknut.opheimsbakken@valdres.museum.no61359930 Instrumentmakar  
Bård Riise Hoel bard.riise.hoel@valdres.museum.no61359930Instrumentmakar
Anne Marit Norakeranne.marit.noraker@valdres.museum.no61359914 

Antikvarisk seksjon

Odd Arne Rudiodd.arne.rudi@valdres.museum.no
61359907
Seksjonsleiar
Fredrik Calmeyerfredrik.calmeyer@valdres.museum.no61359909HMS, IT, drift, museumsbonde
Ketil Bolstad ketil.bolstad@valdres.museum.no61359900Vaktmester
Per Ivar Stensæter per.ivar.stensaeter@valdres.museum.no61347749 Handverkar, Bagn
 
Halstein Nerbyehalstein.nerbye@valdres.museum.no90142075
Handverkar, Bautahaugen 
     

Norsk institutt for bunad og folkedrakt

Camilla Rudrudcamilla.rudrud@bunadogfolkedrakt.no61366255
Konservator
Kristin Gulbrandsenkristin.gulbrandsen@bunadogfolkedrakt.no
61366254
Fagkonsulent
Bodil Engerbodil.enger@bunadogfolkedrakt.no 61366250
Fagkonsulent
Solfrid Trydalsolfrid.trydal@bunadogfolkedrakt.no61366250
Fagkonsulent
Stian Roland stian.roland@bunadogfolkedrakt.no 61366250
Instituttleiar 
    

Kulturklynga

 
Jørn Hilme-stemnetpost@hilme.no61364671Folkemusikkfestival
 
Strunkevekoleiar@strunkeveko.no61364671
Sommarkurs  
Syn og Segn knut@synogsegn.no 90768797Tidsskrift 
Valdres Folkedraktsaumgrethe.rudi.b@live.com
906 50 951Bunadprodusent (dame)
Valdres Folkedraktsaum
gunhild_n@123.no930 43 260 Bunadprodusent (herre)
Harald Hvattum harald.hvattum@hadelandshistorie.no 61359906Bygdebokforfattar
19. april kl. 19:00VF: Foredrag om Theodor Kittelsen v/Arnhild Skre5. mai kl. BB: Vårdugnad