Valdresmusea AS
Tyinvegen 27, 2900 Fagernes
Telefon (+47) 61 35 99 00
E-mail: info@valdres.museum.no



Kontaktinformasjon


Valdresmusea AS
Tyinvegen 27, 2900 Fagernes
Telefon: 61 35 99 00
E-post: info@valdres.museum.no
Føretaksnummer: 990 209 081

Valdres Folkemuseum
Tyinvegen 27, 2900 Fagernes
Telefon: 61 35 99 00
Telefon: 61 35 99 00
E-post: info@valdres.museum.no

Bagn Bygdesamling
Telefon: 61 35 99 00
E-post: info@valdres.museum.no
Kontaktperson: Ole Aastad Bråten og Per-Ivar Stensæter

Bautahaugen Samlinger
3528 Hedalen
Telefon: 61 25 43 30
E-post: info@valdres.museum.no
Kontaktperson: Halstein Nerbye

Norsk institutt for bunad og folkedrakt
Tyinvegen 27, 2900 Fagernes
Telefon: 61 36 62 50
E-post: post@bunadogfolkedrakt.no

Munkekroen
Tyinvegen 27, 2900 Fagernes
Telefon: 61 36 01 77
E-post: mail@munkekroen.com
Heimeside: www.munkekroen.com


Tilsette

Administrasjon

Tove Stubbenetove.stubbene@valdres.museum.no61359919Økonomi- og personalsjef 
Hanne Rime hanne.rime@valdres.museum.no 61359900Butikk, booking og arrangement 
Angela Botangela.bot@valdres.museum.no61359900Reinhaldar  
Anne Marit Noraker anne.marit.noraker@valdres.museum.no61359904Direktør (permisjon) 
     

Kulturhistorisk seksjon

Ole Aastad Bråten ole-aastad.braten@valdres.museum.no 61359911Konstituert direktør 
Ingar Ranheimingar.ranheim@valdres.museum.no61359931Konservator 
Espen O. Hårsethespen.olavsson.harseth@valdres.museum.no 61359908Konservator (1. september) 
Ingrid Bolstad ingrid.bolstad@valdres.museum.no61359914 Tekstilkonsulent 
Bettina W. Garmannbettina.garmann@valdres.museum.no 61359913Fotoarkivar 
Elisabeth Kværne elisabeth.kvaerne@valdres.museum.no61359932 Folkemusikkarkivar 
Knut Opheimsbakkenknut.opheimsbakken@valdres.museum.no61359930 Instrumentmakar  
Bård Riise Hoel bard.riise.hoel@valdres.museum.no61359930Instrumentmakar
    

Antikvarisk seksjon

Odd Arne Rudi odd.arne.rudi@valdres.museum.no 61359907 Seksjonsleiar
Fredrik Calmeyerfredrik.calmeyer@valdres.museum.no61359909HMS, IT, drift, museumsbonde
Ketil Bolstad ketil.bolstad@valdres.museum.no61359900Vaktmester  
Per Ivar Stensæter per.ivar.stensaeter@valdres.museum.no61347749 Handverkar, Bagn  
Halstein Nerbyehalstein.nerbye@valdres.museum.no90142075 Handverkar, Bautahaugen 
     

Norsk institutt for bunad og folkedrakt

Camilla Rudrud camilla.rudrud@bunadogfolkedrakt.no61366255 Fagkonsulent, formidling
Kristin Gulbrandsenkristin.gulbrandsen@bunadogfolkedrakt.no  61366254 Fagkonsulent, tekstil
Bodil Engerbodil.enger@bunadogfolkedrakt.no 61366250 Fagkonsulent, admini. 
Stian Roland stian.roland@bunadogfolkedrakt.no 61366250 Instituttleiar 
Solfrid Trydal  solfrid.trydal@bunadogfolkedrakt.no 61366250Fagkonsulent
    

Kulturklynga

 
Jørn Hilme-stemnetpost@hilme.no61364671Folkemusikkfestival  
Strunkevekoleiar@strunkeveko.no61364671 Sommarkurs  
Syn og Segn knut@synogsegn.no 90768797Tidsskrift  
Valdres Folkedraktsaumgrethe.rudi.b@live.com 906 50 951Bunadprodusent (dame) 
Valdres Folkedraktsaum gunhild_n@123.no930 43 260 Bunadprodusent (herre) 
Harald Hvattum harald.hvattum@hadelandshistorie.no 61359906Bygdebokforfattar
18. juli kl. kl. 14-16Krigen i samlingane på Bang Bygdesamling25. juli kl. kl. 14-16Krigen i samlingane på Bang Bygdesamling