Valdresmusea AS
Tyinvegen 27, 2900 Fagernes
Telefon (+47) 61 35 99 00
E-mail: info@valdres.museum.no



Kontaktinformasjon


Valdresmusea AS
Tyinvegen 27, 2900 Fagernes
Telefon: 61 35 99 00
E-post: info@valdres.museum.no
Foretaksnummer: 990 209 081

Valdres Folkemuseum
Tyinvegen 27, 2900 Fagernes
Telefon: 61 35 99 00
Telefon: 61 35 99 00
E-post: info@valdres.museum.no

Bagn Bygdesamling
Telefon: 61 35 99 00
E-post: info@valdres.museum.no
Kontaktperson: Ole Aastad Bråten og Per-Ivar Stensæter

Bautahaugen Samlinger
3528 Hedalen
Telefon:61 25 43 30
E-post: info@valdres.museum.no
Kontaktperson: Halstein Nerbye

Norsk institutt for bunad og folkedrakt
Tyinvegen 27, 2900 Fagernes
Telefon: 61 36 62 50
E-post: post@bunadogfolkedrakt.no

Munkekroen
Tyinvegen 27, 2900 Fagernes
Telefon: 61 36 01 77
E-post: mail@munkekroen.com
Heimeside: www.munkekroen.com


Tilsette

Administrasjon

Ole Aastad Bråtenole-aastad.braten@valdres.museum.no 61359911Direktør 
Tove Stubbene tove.stubbene@valdres.museum.no61359919Økonomi- og administrasjonssjef 
Hanne Rime hanne.rime@valdres.museum.no
61359900Formidlingskonsulent 
Angela Botangela.bot@valdres.museum.no61359900Reinhaldar 
  

Kulturhistorisk seksjon

Ingar Ranheimingar.ranheim@valdres.museum.no61359931Konservator
Espen O. Hårsethespen.harseth@valdres.museum.no 61359908Konservator
Anne Marit Norakeranne.marit.noraker@valdres.museum.no61359914Konservator 
Ingrid Bolstad ingrid.bolstad@valdres.museum.no61359914 Tekstilkonsulent
Bettina W. Garmannbettina.garmann@valdres.museum.no
61359913Fotoarkivar
Kristine Runshaugkristine.runshaug@valdres.museum.no 61359900 Fotoarkivar
Elisabeth Kværne elisabeth.kvaerne@valdres.museum.no61359932 Folkemusikkarkivar
Knut Opheimsbakkenknut.opheimsbakken@valdres.museum.no61359930 Instrumentmakar
Bård Riise Hoel bard.riise.hoel@valdres.museum.no 61359930 Instrumentmakar  
     

Antikvarisk seksjon

Odd Arne Rudiodd.arne.rudi@valdres.museum.no
61359907
Seksjonsleiar
Fredrik Calmeyerfredrik.calmeyer@valdres.museum.no61359909HMS, IT, drift, museumsbonde
Ketil Bolstad ketil.bolstad@valdres.museum.no61359900Vaktmester, Fagernes 
Per Ivar Stensæterper.ivar.stensaeter@valdres.museum.no61347749 Handverkar, Bagn
 
Halstein Nerbyehalstein.nerbye@valdres.museum.no90142075
Handverkar, Hedalen 
     

Norsk institutt for bunad og folkedrakt

Camilla Rossingcamilla.rossing@bunadogfolkedrakt.no61366255
Instituttleiar
Kristin Gulbrandsenkristin.gulbrandsen@bunadogfolkedrakt.no
61366254
Fagkonsulent
Bodil Engerbodil.enger@bunadogfolkedrakt.no 61366256
Fagkonsulent
Solfrid Trydalsolfrid.trydal@bunadogfolkedrakt.no61366253
Fagkonsulent
Ragni Engstrøm Nilsen ragni.engstrom.nilsen@bunadogfolkedrakt.no61366253Konservator (byrjar i august) 
Solveig Strandsolveig.strand@bunadogfolkedrakt.no61366250 Konservator (byrjar i august)

Kulturklynga

Jørn Hilme-stemnetpost@hilme.no61364671Folkemusikkfestival
 
Strunkevekoleiar@strunkeveko.no61364671
Sommarkurs
Syn og Segn knut@synogsegn.no 90768797Tidsskrift 
Valdres Folkedraktsaumgrethe.rudi.b@live.com
906 50 951Bunadprodusent (dame)
Valdres Folkedraktsaum
gunhild_n@123.no930 43 260 Bunadprodusent (herre)
Harald Hvattum harald.hvattum@hadelandshistorie.no 61359906Bygdebokforfattar
26. mai kl. BB: Vi slepp vatn på oppgangsaga29. mai kl. 09:00VF: Fuglesongtur med fugleentusiast Rune Rødningen